KNIŽNICA JE OPÄŤ OTVORENÁ !

25.11.2010 16:00

V pondelok 8.11.2010 sme v nových priestoroch budovy Podnikateľského centra  znovu vdýchli život Obecnej knižnici. Napriek upršanému počasiu prišlo asi 70 Štvrtčanov, ktorých spája radosť z čítania dobrej knihy. Pán starosta Ing.Slezák zahájil slávnostné otvorenie a opísal, čo všetko bolo potrebné urobiť, aby sa knižnica mohla oznovu otvoriť. Potom privítal váženého hosťa, predsedu Spolku Slovenských spisovateľov, PhDr.PhD. Jána Tužinského a bývaleho duchovného pastiera obce, prof.Jozefa Krajčího, ktorý nám sprostredkoval stretutie s touto významnou osobnosťou literárneho života na Slovensku. V neposlednom rade sa poďakoval pani Štefke Caunerovej, ktorá dlhé roky viedla knižnicu ako najlepšie to len išlo.

Pán prof.Krajči sa ujal slova a krátko nás oboznámil s históriou a súčasnosťou knižníc a predstavil nám životopisnou formou nášho vzácneho hosťa a jeho dielo.

PhDr. Tužinský nám všetkým pripomenul, aké dôležité je v dnešnej dobe čítať a ešte dôležitejšie navštevovať knižnice, v ktorých knihy ožívajú prostredníctvom nás a zaželal nám veľa šťastia pri knihovníckej práci.

Návštevníci boli informovaní o fungovaní knižnice, systéme vypožičiavania a víziami do budúcnosti. Mali by sme záujem vytvoriť vo vedľajšej miestnosti čitáreň a klubovňu, kde by bol k dispozícii PC s  pripojením na internet, s možnosťou tlače a LCD televízor s DVD prehrávačom.

Nastal čas konečne nazrieť do priestorov  knižnice (ktoré neboli vyhovujúce priamo na takéto veľké a dôstojné oficiálne otvorenie). Keďže knižnica nemohla pojať také množstvo ľudí naraz, bolo pripravené občerstvenie pre tých, ktorí museli chvíľu pozhovieť, kým sa dostali dnu. Veľmi milo nás prekvapili „prvé vlaštovky“, ktoré sa nám prihlásili do knižnice a dokonca si knihy už aj požičali. Pevne verím, že Vás bude čoraz viac, pretože by bola veľká škoda, keby ste nevyužili takúto možnosť, ktorá sa Vám práve naskytuje. Všetci dobre vieme, aké su knihy dnes drahé,tak ak na ne nemáme peniaze, prečo by sme sa mali zriekať čítania, keď si ich môžme požičať ?

Okolo 18:30 odchádzal posledný návštevník a my sme si spokojne vydýchli a zhodnotili otvorenie knižnice za veľmi úspešné. Pevne verím, že každý z nás si ničo z tohto večera odniesol, či už to boli slová, alebo knihy J .

Ďakujeme Vám všetkým za vytvorenie príjemnej priateľskej atmosféry a za Vašu podporu a tešíme sa, že budeme spolu dávať život našim knihám.

Jana Šurinová a Jana Gazdová